top of page
Einav Jackson Cohen By Ella Barak

היי, אני עינב ג'קסון כהן, פסנתרנית, זמרת וכותבת שירים. בגיל 4 התחלתי לנגן על אורגן קומותיים כמו כל ילדי שנות ה-80, כמה שנים אח״כ עברתי לפסנתר, חקרתי וגיליתי אותו דרך שירים שאהבתי או מנגינות שהמצאתי. הוא הפך לבית בשבילי. בגיל 23, מאוחר לכל הדעות (אבל בזמן) כתבתי את השיר הראשון שלי. השירים גילו לי את עצמי, חשפו שכבות רדומות, העירו אותי, נתנו לי הקשר. מאז זה כל מה שאני עושה :)
 

ב2009 הוצאתי דמו עם ארבעה שירים שהקלטתי בחדר השינה יחד עם עידו שטרנברג - ״אנדר קונסטרקשן״. ב2011 יצא אלבום הבכורה המלא הראשון שלי “עץ נופל ביער” בהפקה מוזיקלית של ניר אוורבוך שזכה לביקורות חמות במיוחד, מתוכו יצאו הסינגלים ניתוח לב פתוח ושיר הרס. 

בן שלו (גלריה \ הארץ) - ״עינב ג'קסון כהן יודעת להיות מלחינה מדויקת מאוד. יש מידה של חומרה בהלחנה שלה, וזאת איכות שחסרה בדרך כלל באלבומי פסנתר, שיודעים בעיקר ללטף. ג'קסון כהן יכולה גם להיות רכה מאוד, והשילוב בין רכות לחומרה, בין נגינה מערסלת ועגולה לבין איזו כנות אכזרית ומחודדת, הוא שמקנה יופי מיוחד לשירים הבולטים ב"עץ נופל ביער". כשמסתכלים עליהם מרחוק, רואים רק את הפסנתר; כשמתקרבים, רואים לצדו גם סכין קטנה״.

בין אז לעכשיו: לא הפסקתי להופיע על כל במה שיש בה פסנתר, גם ובעיקר הופעות רצפה כשהפסנתר במרכז הרחבה והקהל מסביב. לקחתי חלק בפרויקטים מיוחדים (באלבומי​ עבודה עברית​ עם לחן חדש לשיר של חיים גורי, ביצוע לבגלל הלילה של חוה אלברשטיין ועוד), ניגנתי באלבומים "שבעה שירים" של איה זהבי פייגלין, "5772" של אליוט, האלבום "fire" של סיון טלמור ועוד. הופעתי כמעט כל שנה בפסטיבל הפסנתר, ליויתי בהופעות את דניאלה ספקטור, קורין אלאל ודאנה איבגי, אירחתי בהופעות שלי את שלומי שבן ושי צברי, כתבתי שירים לאלבומים של רוני אלטר ונורית גלרון, ובעיקר - חיפשתי את הדרך אל האלבום השני שלי.


ב 2015 הבנתי שאל השירים החדשים אצטרך לגשת קצת אחרת, שלא כמו בתהליכי העבודה שהיכרתי מעצמי ומאחרים, בסיבוב הזה לא צללתי אל אולפן אחד עם מפיק אחד. לאט לאט גיליתי שכל שיר מבקש לעצמו צבע קצת אחר. על כל אחד מהשירים עבדתי בהפקה משותפת עם כמה מהאנשים המוכשרים והאהובים עלי בעולם. את שני השירים הראשונים הקלטתי יחד עם דניאל שהם והם אלה שפתחו את הדלת גם ליתר השירים: עם דניאלה ספקטור, הילה רוח ואביב משולם. בין המופלאים שניגנו באלבום: עידית מינצר, אבנר קלמר, איתמר ציגלר, רן יעקובוביץ, זוהר גינזבורג ויונתן לויטל. משתתפים בו גם אלון עדר, יהודה עדר, דאנה איבגי, מיכל גבע ועוד.

בפברואר 2018 האלבום החדש "שני לבבות" יצא לעולם.​ מתוכו יצאו שני סינגלים: הראשון למזרח יצא גם בגרסתו הרשמית שפותחת את האלבום ובנוסף גם בגרסת כוכבים מיוחדת שערכתי לפרויקט ההדסטארט של האלבום בהשתתפות 32 (לב בגימטריה!) חברות וחברים. אחריו יצא הסינגל השני שלוש אפשרויות, לחן שלי למילים של דאנה איבגי. אחרון יצא שיר הנושא "שני לבבות" מלווה בוידאו ארט יפהפה שיצר רן בן-עזרא. האלבום התקבל בביקורות חמות מקיר לקיר, הנה כמה דברים יפים שכתבו עליו: 

נדב מנוחין / וואלה: "שני לבבות ללא ספק טוב ובשל מקודמו. כהן כותבת שירים דרמטיים אבל מגישה אותם ברכות ושקט, במין מינימליזם שכמעט מתנגד לתכנים, היא מוציאה בשיטה הזאת מעט מהרבה. היכולת שלה להעצים את המתחים האלו וגם לפתור אותם באותו שקט היא מרשימה מאד.

בן שלו / גלריה הארץ: נדמה כי הסוד שלה טמון בחתירה המתמדת שלה לביטוי מזוקק ומדויק ככל האפשר.

תימורה לסינגר / גלובס: האלבום הזה ממגנט בזכות יופיו, כמותו והקול המכמיר של ג'קסון כהן. "שני לבבות" הוא שם שהולם אותו כי הוא כולל את פעימות הלב שלה לצד הלב הנוסף שסחפה וסיפחה  - הלב של המאזין."

השיר למזרח אף הגיע למקום ה 5 במצעד השירים השנתי לשנת 2018 של תחנת הרדיו כאן88. במהלך השנה יצא גם אלבום בונוס ל"שני לבבות" הכולל גרסאות מיוחדות ורמיקסים לכמה מהשירים בהשתתפות אליוט, יעל איזנברג, צ'וק ועוד.

עם האלבום החדש אני מופיעה ברחבי הארץ, בת"א בעיקר בלבונטין 7 בהופעות רצפה מיוחדות עם הקהל מסביב לפסנתר ב 360 מעלות. איתי תמיד גם דניאל שהם על מנדולינה, גיטרה וסינתי ויונתן לויטל על בס ופרקשן (הכי קרוב ללהקה שהיה לי בחיים), הופעות שהן כיף אדיר.

הופעות קרובות

 

ᄽ מופע 360° סביב הפסנתר בלבונטין 7 ת"א | מוצ״ש 25.3.23  > להזמנת כרטיסים

bottom of page